Ipswich ve formě. Debut proti Man City. Chvála Peleho

Ipswich ve formě. Debut proti Man City. Chvála Peleho

Od svého seniorského debutu proti Manchester City Dresy Levné Omari Hutchinson už toho zažil hodně, když ho za jeho mladistvé dovednosti nechválil nikdo jiný než Pele.

Teprve dvacetiletý křídelník v letošní sezóně, kterou si vypůjčil v Ipswich Town a která je jeho první v mužském týmu, zaujal, ale na úvod si připomeňme leden loňského roku.

“Abych byl upřímný, nečekal jsem to,” říká Hutchinson pro Sky Sports. Dne 5. ledna 2023 ho tehdejší šéf Chelsea Graham Potter postavil na posledních 20 minut zápasu Premier League proti Manchesteru City.

“Myslel jsem, že debutuju proti jinému týmu! Moje rodina byla v publiku a vidět na hřišti takové hvězdy jako Haaland, De Bruyne nebo Grealish byl fantastický a trochu surrealistický zážitek.

“Myslím, že moje nervy byly v nejlepším stavu, ale když si uvědomíte můj vývoj od toho zápasu, myslím, že kdybych teď nastoupil proti Juniorská trička Manchester City, Udělal bych to mnohem lépe.

Není pochyb o tom, že Hutchinson udělal v Ipswichi, který v Championship letí vysoko, velké pokroky. Šikovnost, talent, rychlost a rychle se rozvíjející koncovka, to vše pod vedením Kierana McKenny.

Vývoj zaznamenal i sám v sobě.

“Nevěděl jsem, jak to dopadne, ale opravdu si to tu užívám,” říká Hutchinson. “Zaměstnanci i hráči jsou jako rodina.

Když jsem sem přišel, byl jsem v režimu jednadvacítky. Stále se něco učím. Uvědomování si své hry, obranné stránky, útočné stránky. A jak se zotavit. Dobře jíst a spát.

“Od doby, kdy jsem přišel, do dneška si myslím, že jsem udělal velký krok kupředu. Dřív jsem hrál jen jeden zápas týdně, teď jsou to někdy i tři.”

Z hlediska intenzity to byl skutečný skok kupředu. Ale zvládl to dobře, většina z jeho 34 ligových vystoupení v této sezoně přišla z lavičky.

‘Pro každého hráče je frustrující, když nenastupuje vždy, ale chápu proč,’ přiznává Hutchinson. “Když se dostanu na hřiště, vždycky mám nějaký vliv, ať už je to 10, 20 nebo 30 minut.

Ale někdy mě napadne, když sedím na lavičce, dívám se na svého obránce a na to, jak ho mohu oslovit a zrušit.”

Ipswich ve formě. Debut proti Man City. Chvála Peleho

“A někdy, když vstoupím na hřiště, mám více energie než oni, a to mi to usnadňuje.”

O tom svědčí i jeho statistiky. Hutchinson má v této sezóně na kontě 10 ligových gólů a pět z nich vstřelil z lavičky.

Fanoušky na Portman Road si získal také tím, jak zábavně působí na veřejnost. Hutchinson Levné fotbalové košile se v této sezóně výrazně zlepšil v obranných vlastnostech, ale nikdy nepřestal přinášet kreativitu a vzrušení, které po něm McKenna chce.

Jeho dětské zkušenosti s futsalem mu pomohly pochopit, jak se dostat ze stísněných prostor. Dokáže se zbavit značky ze zdánlivě nemožné pozice.

“Rád bavím veřejnost,” říká. “Když jsem byl malý, rád jsem na YouTube sledoval postavy jako Neymar, Ronaldinho, Romario, Messi nebo Coutinho. A to vždy na různých pozicích, protože jsem hrál všude vepředu tři.

“Hrát futsal bylo asi moje nejšťastnější období. Byla to taková zábava. Pořád jsem se učil nové triky, jak se dostat z těžkých situací, jak přijímat míč různými způsoby: chodidlem, boční stranou nohy nebo saltem.

“Hodně mi to pomohlo s technikou. Myslím, že by to mělo hrát hodně dětí. Pomůže jim to ve hře, až vyrostou.”

Pomohlo mu to také zviditelnit se v mladém věku, kdy byl součástí akademie Arsenalu. Když hrál ve 12 letech na mládežnickém turnaji, Pelé sledoval jeho hru a legendární Brazilec byl ohromen tím, co viděl.

‘Byl to bláznivý zážitek,’ vzpomíná Hutchinson s úsměvem na tváři. “Bylo to na tréninkovém hřišti Brentfordu, hráli jsme turnaj a na konci řekli jednomu hráči z každého týmu, aby předvedl nějaké dovednosti.

“Nechtěl jsem jít nahoru, ale všichni mě tlačili, abych šel nahoru. Tak jsem si zacvičil a pak jsme měli skupinovou fotku s ním, který mi řekl, že si můžu odpočinout na jeho klíně.

“Udělalo mi to velkou radost, protože moje babička má Peleho také ráda. Vždycky mi dává Peleho knížky, Peleho plakáty”.

Díky tomuto úsměvu, lásce ke hře a touze se bavit je radost Hutchinsona sledovat. Je to bezpochyby hráč, kterého je třeba v blízké budoucnosti sledovat.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *